Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

RELACJA Z BRUKSELI     W dniach 5-9 października, jako laureat konkursu o Unii Europejskiej miałem okazję wziąć udział w wycieczce do stolicy Belgii - Brukseli. Wycieczka odbyła się pod patronatem Posła Parlamentu Europejskiego Pana Zbigniewa Kuźmiuka. W wyjeździe uczestniczyły osoby z wybranych mazowieckich szkół. Z Mławy uczestniczyły 2 osoby: reprezentanci LO i ZS nr 1.

Po blisko dwudziestu godzinach jazdy dotarliśmy na miejsce. Zakwaterowano nas w luksusowym hotelu Agenda Louise w centrum miasta. Przez czas trwania wycieczki mieliśmy możliwość zwiedzenia Brukseli m.in. Atomium (pomnik kryształu żelaza), Manneken pis, Jeanneke Pis, Łuk Triumfalny, Grand Place, podziwialiśmy zamek królewski i udaliśmy się na miejsce historycznej bitwy pod Waterloo. Mieliśmy możliwość spaceru po przepięknych brukselskich uliczkach z zabytkowymi budowlami. Nie obyło się również bez spróbowania lokalnej kuchni, w tym sławnej belgijskiej czekolady.

      8 października mieliśmy możliwość uczestniczenia w prelekcji w Parlamencie Europejskim. Dotyczyła ona m.in. pracy i roli Parlamentu Europejskiego oraz sytuacji Polski w Unii Europejskiej. Później zadawaliśmy pytania, na które odpowiedzi udzielał nam Pan Zbigniew Kuźmiuk. Było to bardzo ciekawe i interesujące spotkanie, z którego mogliśmy wiele się dowiedzieć. Poznaliśmy również funkcjonowanie tamtejszych struktur i mieliśmy możliwość zwiedzenia najważniejszych punktów w parlamencie.

      Dzięki temu wyjazdowi dane mi było poznać wiele interesujących osób. Zawiązałem nowe przyjaźnie. Jestem szczęśliwy, że to właśnie ja miałem okazję wziąć udział w konkursie i w wycieczce.

      Konkurs „Wiedza o Unii Europejskiej” został przeprowadzony przez Panią Ewę Wiącek.

 Jakub Kesling (kl. IV TI)

 Link do filmu z Brukseli: https://vimeo.com/user86356057/review/297155233/1b992eca56