Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

ŻYWA LEKCJA HISTORII W BUDOWLANCE

Żywa lekcjs historii      19 listopada 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii przeprowadzonej przez przedstawicieli Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 79. pułku piechoty Strzelców Słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiehy. Tematem spotkania była historia Wojska Polskiego w latach 1914 -1946.

 

      Pan Zbigniew Ruszkowski – skarbnik stowarzyszenia, poprowadził prelekcję oraz zaprezentował młodzieży mundury używane od 1914 do 1946 roku oraz kolekcję broni z tego okresu. Członkowie stowarzyszenia aktywnie biorą udział we wszystkich wydarzeniach historycznych organizowanych w naszym regionie. Ponadto mogą poszczycić się udziałem w wielu filmach poruszających tematykę historyczną, m. in. „Bitwa Warszawska 1920”, „Legiony”, „Kamerdyner”, czy „Piłsudski”.

      Poruszona podczas spotkania tematyka niepodległościowa wpisała się w szkolny harmonogram obchodów „Roku dla Niepodległej”