Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Szlachetna paczka 2018Człowiek szlachetny to, jak mówi Arystoteles, człowiek, który uznaje dobro za coś najbardziej pięknego i czyni je dla niego samego. Bezinteresownie wyciągnięta dłoń do potrzebującego i chęć pomocy to najpiękniejszy, bezcenny dar.

Społeczność naszej szkoły od wielu lat uczestniczy w projekcie społecznym SZLACHETNA PACZKA, ucząc się empatii i czerpiąc radość z dzielenia się dobrem z innymi. W tym roku pomagaliśmy bezrobotnemu ojcu, który po śmierci żony samotnie wychowuje 10-letniego syna.

Nasza młodzież, pod kierunkiem pani Alicji Stando i pani Joanny Zadrożnej oraz opiekunki Samorządu Szkolnego – pani Anny Malickiej, bardzo mocno zaangażowała się w projekt. Oprócz zbiórki pieniędzy do puszek oraz potrzebnych artykułów spożywczych i przemysłowych, uczniowie i nauczyciele zorganizowali różnego rodzaju akcje wspierające projekt. Jedną z nich było otwarcie szkolnej kawiarenki „Szlachetny gest”, w której przez dwa dni można było kupić domowe wypieki, przyrządzone przez uczniów i ich rodziców, pyszne tosty oraz kawę i herbatę. Zebrane fundusze zasiliły konto szkolnej akcji i pozwoliły na zakup potrzebnych produktów dla naszych podopiecznych. Uczniowie bardzo chętnie korzystali z oferty kawiarenki a każda złotówka była pięknym darem serca na szczytny cel. Uczennica klasy I TO, Kamila Świniarska razem ze swoja mamą upiekła niezwykłe ciasto z logo SZLACHETNEJ PACZKI. Jakub Kesling, uczeń klasy IV TI, zaprojektował specjalny plakat promujący naszą szlachetną akcję. Uczniowie klas Technikum Organizacji Reklamy zorganizowali kiermasz samodzielnie wykonanych ozdób świątecznych. Bombki, choinki i inne świąteczne dekoracje to kreatywne i artystyczne dzieła, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.

Zakupione lub zgromadzone produkty, szkolne wolontariuszki pakowały przez kilka godzin w świąteczny kolorowy papier, po czym szlachetne prezenty odjechały ciężarówką…

Cieszymy się ogromnie, że za zebrane fundusze udało się zaspokoić najbardziej palącą potrzebę rodziny – zakup nowej pralki! Oprócz tego pan Łukasz i jego syn otrzymali mnóstwo artykułów spożywczych, chemicznych i gospodarstwa domowego, tablet, radio, kosmetyki, koce, pościel, odzież i bieliznę, gry, puzzle, artykuły szkolne, książki, klocki LEGO  oraz  bony podarunkowe do trzech sklepów.

Postawa społeczności szkolnej i jej zaangażowanie pozwala uwierzyć, że w dzisiejszym skomercjalizowanym świecie, często pełnym egoizmu i bezduszności, są tacy dla których motto SZLACHETNEJ PACZKI „Lubię ludzi” – nie jest pustym sloganem reklamowym.