Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

PODARUJ KREW-PODARUJ ŻYCIE      Krew jest niezbędnym lekiem w wielu przypadkach chorobowych i zabiegach chirurgicznych. Człowiek to jedyne źródło tego wspaniałego leku a honorowe krwiodawstwo jest piękną ideą niesienia daru życia i zdrowia. Nasza szkoła od wielu lat wspiera i czynnie uczestniczy w różnych akcjach honorowej donacji krwi, zarówno organizowanych przez placówki oświatowe i zdrowotne, jak i przez środowisko lokalne, w ramach różnych projektów społecznych.

      11 grudnia 2018 roku, 14  naszych uczniów wzięło udział w akcji organizowanej przez Zespół Szkół nr 2 w Mławie pod hasłem „ Podaruj Krew – Podaruj Życie”. Młodzież, która po raz pierwszy zgłosiła się do oddania krwi, została zapoznana z ideą honorowego krwiodawstwa, „drogą dawcy” oraz wypełniła ankiety. Mając świadomość, że donacji może poddać się tylko osoba zdrowa, uczniowie przeszli niezbędne badania lekarskie. Spośród 23 chętnych, pomyślnie przeszło wszystkie etapy 14 uczniów, którzy  mogli zasilić bank krwi. Pozostali, którzy nie mogli oddać krwi tego dnia, z różnych przyczyn, zostali bacznymi obserwatorami, wspierając przy tym swoich kolegów.

Uczniowie naszej szkoły, którzy oddali honorowo krew:

 • Ewa Splewińska – III TEO/TIb
 • Artur Surgał – III TEO/TIb
 • Łukasz Więcek – III TB
 • Adrian Tonderski – IV TB
 • Sylwia Przybyszewska – III TOR
 • Patrycja Wróbel – III TOR
 • Jakub Lis – III TOR
 • Patrycja Ziółkowska – IV TOR
 • Hubert Zagórski – III TB
 • Weronika Chojnacka – III TB
 • Dawid Szczepański – III TB
 • Kacper Jędrzejewski – IV TE
 • Łukasz Jędrzejewski – IV TI
 • Szymon Nowiński i IV TI

      Oddanie krwi, wraz z niezbędnym badaniem i odpoczynkiem, zajmuje tylko pół godziny. Dla organizmu dorosłego człowieka donacja niespełna pół litra krwi to niewielki wysiłek a dla potrzebujących – bezcenny dar życia.

     W Polsce, co minutę potrzebny jest litr krwi. Mamy nadzieję, że nasz wysiłek pozwoli nie tylko zaspokoić najpilniejsze potrzeby, ale także przyczyni się do wzrostu świadomości młodego społeczeństwa i promocji idei krwiodawstwa.

     Honorowym krwiodawcom dziękujemy! Jesteśmy dumni, że  wasze młode serca przepełnione są troską o innych i chęcią niesienia bezinteresownej pomocy.