Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Artur Szumacher      Talent to iskra, która odróżnia artystę od rzemieślnika. To uzdolnienie, które bez ciężkiej pracy może nawet nie zostać odkryte. Artur Szumacher – uczeń klasy II TIa to niewątpliwie utalentowany  tancerz, który ciężko pracuje na rozwój swojej kariery, co skutkuje wieloma sukcesami w tej dziedzinie. Jesteśmy bardzo dumni, że po raz kolejny otrzymał z rąk  Burmistrza Miasta Mława stypendium jako nagrodę za swoje osiągnięcia w branży tanecznej.

       Pasją Artura jest taniec towarzyski i tańce latynoamerykańskie. Swoją taneczną  przygodę rozpoczął w wieku 8 lat w Klubie Sportowym ZAWKRZE a jego pierwszą partnerką była Maja Więckowska. Od 2011 roku trenuje w Mławskim Centrum Tańca pod kierunkiem Bartłomieja Szarżanowicza. Jego obecną partnerka jest Aleksandra Walczak. Oprócz treningów, na które Artur uczęszcza cztery razy w tygodniu, konieczne jest kształcenie umiejętności w zakresie baletu, bez których nie mógłby rozwijać swojego talentu. Dwa razy w roku, wraz ze swoją partnerką wyjeżdża na obóz taneczny, który jest kolejną formą zdobywania nowych umiejętności. Szkoleniowcami Artura byli również Mistrzowie Świata w tańcach standardowych – Paulina Glazik i Marek Kosaty a także Dagmara Korcz – Mistrzyni Polski w tańcach latynoamerykańskich. Artur odnosi liczne sukcesy w Ogólnopolskich Turniejach Tańca Towarzyskiego, w Mistrzostwach Polski i Polish  Open Championships w Olsztynie. Nasza szkolna gwiazda uczestniczy w wielu pokazach tanecznych, m.in. w „Tańcu pod gwiazdami” w mławskim parku, Gali Sportu, na festynach, akademiach szkolnych i in. Największym marzeniem Artura jest zatańczyć na BLACKPOOL. Jego wzorem i autorytetem na płaszczyźnie tanecznej są Marek Kosaty i Michał Malitowski.

      Jesteśmy dumni, że do naszej społeczności szkolnej należy niewątpliwie utalentowany Artysta, któremu życzymy dalszych sukcesów i spełnienia marzeń!