Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Studniówka 2019      Studniówka – bal młodości, która dodaje skrzydeł, chwila radosnego oczekiwania na start w prawdziwe dorosłe życie i egzamin z dojrzałości.         Artykuł w CODZIENNIKU MŁAWSKIM.

      Na sto dni przed maturą, w przerwie od codziennej nauki, uczniowie klas czwartych technikum, w sobotni wieczór 23 lutego 2019 roku rozpoczęli swoją studniówkę. W pięknych wnętrzach Sali Bankietowej  ”U Smolenia” w Iłowie zgromadziła się młodzież klas maturalnych Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie, osoby towarzyszące, nauczyciele, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście. Wyjątkowość wieczoru akcentował strój, jak nakazuje tradycja szkoły – w barwach bieli i czerni, który podkreślał urodę i młodość uczestników oraz charakter tej uroczystości.

 Studniówkę poprowadzili konferansjerzy: Olga Sobieska i Michał Kupniewski. W części oficjalnej balu głos zabrała dyrektor szkoły pani Urszula Makowska, która życzyła wszystkim miłego wieczoru i dobrej zabawy. Pani dyrektor, zwracając się do uczniów klas maturalnych, podkreśliła niepowtarzalność  i urok obecnej chwili oraz perspektywę wejścia w dorosłe życie, w którym będą musieli zmierzyć się ze światem i swoimi marzeniami. Słowo do młodzieży skierował również pan starosta Jerzy Rakowski, który życzył uczniom udanego balu i wysokich wyników na majowym  egzaminie maturalnym. W dalszej części uroczystości, maturzyści podziękowali swoim wychowawcom za trud i poświecenie w ciągu czterech lat szkolnego życia. Wyrazem tej wdzięczności były bukiety kwiatów, które otrzymały panie: Marlena Krystkiewicz – wychowawczyni klasy IV Technikum Organizacji Reklamy, Katarzyna Krzywda i Justyna Mączewska – wychowawczynie klasy IV Technikum Budownictwa, Anna Tupacz – wychowawczyni klasy IV Technikum Informatycznego oraz Alina Zielińska – wychowawczyni klasy IV Technikum Elektrycznego. Swoją wdzięczność młodzież okazała również dyrekcji i rodzicom. W imieniu rodziców słowa podziękowania skierowane do dyrekcji i grona nauczycielskiego wygłosiła pani Ewa Tonderska.  Pod koniec oficjalnej części, cytując słowa wieszcza „Poloneza czas zacząć”, konferansjer zaprosił wszystkich do obejrzenia tego tradycyjnego tańca w wykonaniu tegorocznych maturzystów. Choreografią i przygotowaniem młodzieży do mistrzowskiego wykonania poloneza, zajęła się pani Alicja Szulc, która otrzymała za swoją pracę szczególne podziękowania od maturzystów i brawa od oglądających. Po polonezie pani dyrektor oficjalnie otworzyła bal studniówkowy i konferansjerzy zaprosili do zabawy, której prologiem stał się tradycyjny walc.

      Przy dźwiękach zespołu muzycznego TIMM  z Olsztyna, maturzyści oraz zaproszeni goście tańczyli i brali udział w różnych zabawach. Podczas tej niezapomnianej i pełnej uroku nocy, wszyscy goście mieli okazję uczestniczyć w sesjach zdjęciowych a także żartować z użyciem rekwizytów przed  FOTOlustrem, otrzymując pamiątkową pocztówkę.

Tego wieczoru, przy błysku fleszy i gorących rytmach muzyki, uczniom klas maturalnych towarzyszyła młodość, wzruszenie i radość ze wspólnego przebywania w tym szczególnym czasie, u progu wejścia w nowe życie, pełne marzeń i oczekiwań.