Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Konkurs MitologicznyW dniu 1 marca 2019 r. na 2 i 3 godzinie lekcyjnej w bibliotece szkolnej odbył się konkurs „Z mitologią na Ty”, zorganizowany przez panią Marlenę Krystkiewicz i panią Martą Ziębicką.

Celem konkursu było:

  • propagowanie wiedzy o kulturze i sztuce starożytnej Grecji,
  • podkreślenie roli antyku i jego wpływu na kształtowanie kultury współczesnej,
  • kształtowanie umiejętności i poszukiwania informacji w różnych źródłach,
  • wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego,
  • promowanie czytelnictwa.

W konkursie wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas pierwszych technicznych (po trzech reprezentantów z każdej klasy). Uczestnicy wykonywali zadania, w których musieli wykazać się wiedzą na temat bogów greckich
i rzymskich, związków frazeologicznych związanych z mitologią, znajomością dzieł sztuki związanych z antykiem.

Po zaciętej i wyrównanej walce zwyciężyli uczniowie z klasy I Technikum Ochrony Środowiska/Technikum Robót Wykończeniowych w Budownictwie: Andżelika Nowicka, Zuzanna Słowikowska i Kamila Świniarska.

II miejsce zajęli uczniowie z klasy I Technikum Informatycznego: Karolina Lech, Aleksander Bernatowski i Patryk Ciesielski.

III miejsce przypadło w udziale uczniom z klasy I Technikum Budownictwa: Patrykowi Kaczerskiemu, Kamilowi Kamienikowi i Krzysztofowi Rzemieniewskiemu.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy nauczycielom polonistom: pani Annie Malickiej, pani Joannie Raczkowskiej i pani Marcie Stawińskiej za przygotowanie uczniów do konkursu.