Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Szkoła to ważne w przestrzeni lokalnej środowisko edukacyjno – kulturotwórcze. Budowanie dobrego wizerunku dydaktyczno – wychowawczego to, oprócz efektów nauczania, priorytetowe zadanie Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie. Realizując te nadrzędne cele, postanowiliśmy zorganizować  Dzień Otwarty Szkoły, który wraz z Powiatowymi Targami Edukacyjnymi stał się świętem promocji naszej placówki. Dnia 6 marca 2019 roku uczniowie kończący szkołę podstawową oraz gimnazjum tłumnie stawili się na Targach Edukacyjnych w Mławskiej Hali Sportowej zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe i Powiatowy Urząd Pracy w Mławie.

Celem targów było zaprezentowanie oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych oraz wyższych uczelni naszego regionu. Nie zabrakło również naszej szkoły. Stoisko promocyjne przygotowane przez uczniów i nauczycieli Budowlanki cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Za profesjonalną promocję szkoły na targach odpowiedzialne były panie Marlena Krystkiewicz i Marzena Nagucka, a od strony logistycznej pomagał im pan Andrzej Goszczycki. Zaangażowani uczniowie również spisali się na medal! Stoisko promocyjne ZS Nr 1 cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Ulotki, gadżety oraz słodkości znikały w rekordowym tempie. Powodzeniem cieszyła się także loteria fantowa, w której po wylosowaniu karteczki z numerem należało udać się do szkoły, aby sprawdzić, czy los jest wygrany. Na uczniów biorących udział w loterii czekały ciekawe nagrody, m. in. głośnik bluetooth, słuchawki, powerbanki, pendrive’y. Budowlanka zaskoczyła wszystkich uczestników niespodzianką w postaci maskotki Boba Budowniczego. Uczniowie klasy II Technikum Elektrycznego przebrani w strój znanego bohatera kreskówki byli gwiazdą tego dnia. Każdy chciał mieć zdjęcie z Bobem Budowniczym.

Ważnym punktem tego dnia było promowanie naszej szkoły na miejscu, w budynku placówki. Na przybywających uczniów klas ósmych i gimnazjalistów czekały zorganizowane stanowiska przedstawiające różne zawody w zakresie naszej oferty edukacyjnej. Uczennice klasy II TOR pod kierunkiem pani Anny Malickiej oprowadzały zainteresowanych po salach lekcyjnych, a uczniowie klasy I TRW prezentowali warsztaty szkolne.

Na stanowisku promującym zawód technika informatyka zainteresowani uczniowie mieli okazję wykonać m.in. kabel prosty lub skrosowany oraz sprawdzić za pomocą testera poprawność wykonania zadania; zapoznać się z podzespołami komputera oraz zmontować z poszczególnych podzespołów komputer. Kandydaci na ucznia technikum informatycznego mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu informatyki  za pomocą quizów przygotowanych w języku JavaScript i PHP oraz obejrzeć prace swoich starszych kolegów wykonane w programie Adobe Photoshop CC.

Uczniowie technikum elektrycznego zaprezentowali ósmoklasistom i gimnazjalistom ćwiczenia i pokazy: przebiegi przemienne prądu i napięcia na oscyloskopie; wyładowania wysokonapięciowe w gazach i powietrzu; sprawdzanie praw elektrotechniki; badanie źródeł światła. Zainteresowani uczestniczyli również w próbie rozrywania elektromagnesu.

Na stanowiskach technikum reklamy, nasi goście mieli okazję obejrzeć kreatywne prace reklamowe wykonane przez uczniów na zajęciach, wysłuchać prelekcji o możliwościach podjęcia pracy po ukończeniu szkoły oraz spróbować swoich sił na warsztatach malarskich prowadzonych przez artystkę malarkę Magdalenę Szumkowską – na co dzień nauczycielkę przedmiotów zawodowych w tym technikum.

Branża budowlana promowała w naszej szkole dwa kierunki techniczne – technikum budownictwa i technikum robót wykończeniowych w budownictwie oraz zawód – monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie w szkole branżowej I stopnia. W ramach tej promocji przedstawiono prezentację multimedialną dotyczącą tych kierunków, zaprezentowano prace uczniów, a także pokazano salę Patrona – Jerzego Ciesielskiego oraz przybliżono naszym potencjalnym uczniom jego sylwetkę. Zwiedzający mieli okazję obejrzeć pokaz rysunku technicznego metodą tradycyjna i komputerową. Ciekawą zabawą było tworzenie konstrukcji z klocków LEGO  według schematu. Zwieńczeniem prezentacji branży budowlanej była wizyta na warsztatach, gdzie zwiedzający mogli zobaczyć praktyczną naukę zawodu w szkole branżowej.

Tego dnia panowała w naszej szkole wspaniała atmosfera. Oprócz promocji poszczególnych kierunków, goście mieli okazję zobaczyć halę sportową oraz piękną, nowoczesną bibliotekę szkolną, w której specjalnie na tę okazję zaprezentowano galerię prac naszych najzdolniejszych uczniów.

Kolejnym etapem promocji naszej szkoły będzie zorganizowany 14 maj piknik integracyjny, na który już dziś serdecznie zapraszamy!

Za szczególne zaangażowanie w organizację święta promocji szkoły, pani dyrektor nagrodziła pochwałą Dyrektora Szkoły (+30 pkt.) następujących uczniów:

Klasa IV TOR: Paulina Cyprysiak, Agnieszka Jabłonowska, Katarzyna Szczepańska, Klaudia Cichocka, Monika Supińska, Olga Sobieska, Ola Podlewska, Paulina Kwiatkowska

Klasa IV TB: Adrian Tonderski

Klasa IV TI: Michał Kupniewski, Cezary Wydurski, Paweł Witkowski, Daniel Lubański, Szymon Niedzielski, Mateusz Napierski, Jakub Kesling, Arkadiusz Kulesza

Klasa III TOR: Mateusz Duchna, Weronika Dębska, Sylwia Kruszewska, Karolina Jakubowska, Natalia Sokołowska, Anna Kwiatkowska, Natalia Gregorek, Jowita Pisarska

Klasa III TIa: Mateusz Turowski, Wiktor Lipka, Przemysław Jabłoński

Klasa III TEO: Łukasz Kowalski

Klasa III TB: Kacper Zieliński, Weronika Chojnacka, Katarzyna Klimczak, Hubert Zagórski

Klasa II TIb: Mateusz Cichocki, Mateusz Powirski, Mateusz Piwowarski

Klasa II TB: Ewelina Kocięcka, Kacper Pacek, Jakub Kudelski, Michał Smoliński, Krzysztof Ozimina, Rafał Kaszuba, Krzysztof Tomczak, Karol Bodziałko

Klasa II TOR: Aleksandra Dąbkowska, Weronika Rejniak, Andżelika Gregorczyk, Julia Król, Monika Wyszomirska, Paulina Gierasimow, Kinga Grabecka, Wiktoria Nadratowska, Karolina Tworek

Klasa II TE: Oskar Ryćkowski, Adrian Ługowski

Klasa II TIa: Krystian Ogrodowczyk, Artur Szumacher

Klasa II m: Eryk Skowroński

Klasa I TI: Aleksander Bernatowski, Dawid Kacperowski

Klasa I TRW: Tomasz Wróblewski, Sebastian Szostek, Damian Skalski, Dawid Olszewski

Klasa I TB: Michał Szczerbiak, Krzysztof Rzemieniewski, Daniel Czerwiński

Oraz uczniowie klasy III m pracujący na Warsztatach (wg decyzji wychowawcy).