Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

PROPAGOWANIE HONOROWEGO KRWIODAWSTWAKrew jest niezbędnym lekiem w wielu przypadkach chorobowych i zabiegach chirurgicznych. Człowiek to jedyne źródło tego wspaniałego leku, a honorowe krwiodawstwo jest piękną ideą niesienia daru życia i zdrowia.

Nasza szkoła od wielu lat wspiera i czynnie uczestniczy w różnych akcjach honorowej donacji krwi, zarówno organizowanych przez placówki oświatowe i zdrowotne, jak i przez środowisko lokalne, w ramach projektów społecznych.

            20 września 2019 roku, 14 uczniów wzięło udział w akcji organizowanej przez Zespół Szkół Nr 1 w Mławie.

Celem jej było propagowanie honorowego krwiodawstwa wśród młodzieży szkolnej. Młodzież, która po raz pierwszy zgłosiła się do oddania, została zapoznana z "drogą dawcy" oraz wypełniła ankiety. Mając świadomość, że donacji może poddać się tylko osoba zdrowa, uczniowie przeszli niezbędne badania lekarskie. Spośród 20 chętnych, pomyślnie przeszło wszystkie etapy 14 uczniów i jeden nauczyciel, którzy mogli zasilić bank krwi. Pozostali, którzy nie mogli oddać krwi tego dnia, z różnych przyczyn, zostali bacznymi obserwatorami, wspierając przy tym swoich kolegów i koleżanki.

Za poświęcenie i zaangażowanie, uczniowie oddający krew otrzymali drobne upominki.

Honorowo krew oddali następujący uczniowie:

 1. Sylwia Kruszewska - klasa IV TOR
 2. Weronika Dębska - klasa IV TOR
 3. Patrycja Wróbel - klasa IV TOR
 4. Daniel Kucharski - klasa III TIb
 5. Mateusz Wydra - klasa III TIa
 6. Karol Żakiewicz - klasa III TIa
 7. Kacper Drozdowski - klasa IV TEO
 8. Krystian Kalinowski - klasa IV TEO
 9. Tomasz Sieczka - klasa IV TEO
 10. Artur Surgał - klasa IV TIb
 11. Miłosz Przybysz - klasa III TIB
 12. Sebastian Nagucki - klasa III TIb
 13. Sebastian Kulaszewski - klasa III TIb
 14. Daniel Piotrowski - klasa IV TIb
 15. Urszula Godlewska - nauczyciel i wicedyrektor szkoły

Oddanie krwi, wraz z niezbędnym badaniem i odpoczynkiem, zajmuje tylko pół godziny. Dla organizmu dorosłego człowieka donacja niespełna pół litra to niewielki wysiłek, a dla potrzebujących - bezcenny dar.

Honorowym krwiodawcom dziękujemy!

Jesteśmy dumni, że Wasze młode serca przepełnione są troską o innych i chęcią niesienia bezinteresownej pomocy.