Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

KONKURS WIEDZY O JĘZYKACH     26 września 2019 r. w pracowni języka niemieckiego w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Językach Obcych, zorganizowany przez Annę Tupacz, Jolantę Hermanowską-Hausman i Andrzeja Goszczyckiego.

Cele konkursu:

  • propagowanie uczenia się języków przez całe życie: zarówno w szkole, jak i poza nią, w celu kontynuacji nauki, jak i na potrzeby kariery zawodowej, zwiększenia mobilności czy też dla własnej przyjemności,
  • rozwijanie kompetencji lingwistycznych uczniów,
  • promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy, jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować,
  • integracja młodzieży.

     W konkursie wzięli udział przedstawiciele ośmiu klas pierwszych technicznych (po dwóch reprezentantów z każdej klasy). Zespoły z każdej klasy odpowiadały na 31 pytań z zakresu wiedzy o językach obcych. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z klasy I Technikum Elektrycznego: Oskar Brzeski i Jakub Pawłowski. Drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy I Technikum Budownictwa: Jakub Gadomski i Jakub Janowski. Trzecie miejsce przypadło w udziale uczniom z klasy I Technikum Informatycznego A (Wiktor Obrębski i Marcin Osowski) i I Technikum Robót Wykończeniowych w Budownictwie (Daniel Samson i Damian Racki). Przed rozpoczęciem rywalizacji, uczniów biorących udział w konkursie, motywowała do pracy wicedyrektor Urszula Godlewska, która życzyła również powodzenia. Szczególne podziękowanie należy się także Ewelinie Kocięckiej i Karolowi Bodziałko, uczniom z klasy III Technikum Budownictwa, którzy byli zaangażowani w organizację konkursu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!