Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Święto szkoły      W roku 2013 nasza szkoła otrzymała imię Jerzego Ciesielskiego. Od tego czasu w październiku obchodzimy Święto Szkoły. W bieżącym roku szkolnym to wydarzenie miało miejsce 4 października. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. w kościele parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski. Jej kontynuacja miała miejsce w szkolnej hali sportowej. Zgromadziliśmy się aby

 

- przypomnieć postać patrona szkoły

- przejąć pod opiekę sztandar Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych i Związku Więźniów Politycznych

- wspominać tragiczne dni wybuchu II wojny światowej (80 rocznica)

- podziękować gronu pedagogicznemu  przed zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej

- wprowadzić w grono społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych, których reprezentanci złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły.

 

W uroczystości uczestniczyli uczniowie, nauczyciele aktywni zawodowo i emerytowani, pracownicy szkoły, rodzice, dyrekcja. Przybyli także znamienici goście:

 • Pani Anna Cicholska – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej;
 • Pan Jan Maria Jackowski – Senator Rzeczypospolitej Polskiej;
 • Ksiądz Prałat dr Kazimierz Ziółkowski – proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie;
 • Pan Jerzy Rakowski – Starosta Mławski;
 • Pani Magdalena Grzywacz – Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Medialnej reprezentująca Pana Sławomira Kowalewskiego – Burmistrza Miasta Mława;
 • Dyrektorzy wydziałów Starostwa Powiatowego w Mławie;
 • Pan Konrad Wojnarowski – Radny Województwa Mazowieckiego;
 • Pan Jan Łukasik – Przewodniczący Rady Powiatu Mławskiego wraz z członkami zarządu;
 • Pan Krzysztof Wiśniewski – Mazowiecki Wicekurator Oświaty;
 • Pani Daniela Szczepkowska-Bluj wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ciechanowie;
 • Pan Porucznik Tadeusz Jasiński – Prezes Zarządu Światowego Związku Armii Krajowej Obwód w Mławie wraz z Panią Ireną Polakowską – członkiem związku;
 • Dyrektorzy mławskich szkół ponadpodstawowych;
 • przewodnicząca Rady Rodziców Pani Bożena Rzemieniewska;
 • w szczególny sposób witaliśmy naszego gościa z Krakowa – Pana profesora Janusza Kaweckiego, członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, wykładowcę Politechniki Krakowskiej oraz ucznia i przyjaciela rodziny naszego patrona - Jerzego Ciesielskiego.

Wsłuchaliśmy się w słowa skierowane do nas przez p. Urszulę Makowską, p. Annę Cicholską,  p. Jana Marię Jackowskiego, p. Jerzego Rakowskiego,  p. Magdalenę Grzywacz, p. Konrada Wojnarowskiego,  p. Krzysztofa Wiśniewskiego, p. Janusza Kaweckiego, p. Tadeusza Jasińskiego i p. Bożenę Rzemieniewską.

Z wielką mocą przebrzmiała formuła przekazania sztandaru AK, NSZ i ZWP wypowiedziana przez porucznika w stanie spoczynku p. Tadeusza Jasińskiego:

„Przekazuję sztandar w ręce społeczności Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie. Niech prowadzi was ku lepszej przyszłości i będzie symbolem waszej pamięci o bohaterach walczących o niepodległą Polskę. Strzeżcie jego honoru!”.

Odpowiedź reprezentanta młodzieży – Tomasza Wiącek - brzmiała:

„My, społeczność szkolna Technikum Nr 1 i Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 1 im. Jerzego Ciesielskiego w Mławie, przyjmując ten sztandar, przyrzekamy swoim życiem i postawą zasłużyć na tak cenny dar”.

W tym dniu także reprezentanci uczniów klas pierwszych złożyli ślubowanie, które oficjalnie wprowadziło ich w społeczność szkolną, a współprowadzący uroczystość – Mateusz Fiedurski – złożył życzenia i podziękowania nauczycielom z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Z tej też okazji nauczyciele szczególnie wyróżniający się w pracy na rzecz szkoły i uczniów odebrali Nagrody Dyrektora Szkoły. W tym roku uzyskali ją:

 • p. Katarzyna Krzywda
 • p. Anna Malicka
 • p. Marzena Nagucka
 • p. Marlena Krystkiewicz
 • p. Edyta Tadrzak
 • p. Marta Ziębicka
 • p. Kamila Żmijewska
 • p. Zbigniew Dymkowski

Uczestnicy uroczystości obejrzeli piękną część artystyczną, której osnowę stanowiło życie Jerzego Ciesielskiego.  A na zakończenie Dnia Święta Szkoły – wszyscy spotkaliśmy się na poczęstunku.