Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

MŁAWA, MOJE MIASTO      18 października uczniowie klasy I TE/TR wraz z opiekunami wzięli udział w grze terenowej „Mława, moje miasto”. Podzieleni na grupy, wykorzystując smartfony, „ruszyli” na wycieczkę po Mławie. Przed nimi było do wykonania wiele zadań. Pierwsze - mieli do zrealizowania przy fontannie w parku miejskim, ostatnie zaś w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej.

Wymagały one wiedzy, spostrzegawczości i znajomości topografii miasta. Wśród poleceń było m.in. zaśpiewanie hymnu polskiego, odszukanie symbolu Francji na obrazach (co okazało się niełatwą umiejętnością), znajomość herbów mławskich cechów rzemieślniczych i wiele innych – bardzo ciekawych…

      Wycieczka stała się okazją do lepszego poznania przeszłości naszego miasta i znamienitych ludzi, którzy zamieszkiwali bądź pochodzili z Mławy oraz okolicznością zmierzającą do integracji zespołu klasowego. Uczestnikom dopisywały humory. Towarzyszyła ciekawość i zdrowa rywalizacja. Nawet pogoda nas nie zawiodła.