Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Spotkanie autorskie z Panią Heleną Grącką

   29 listopada 2019 roku gościliśmy w bibliotece Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie poetkę,spotkanie autorskie Panią Helenę Grącką - absolwentkę Technikum Ekonomicznego w Mławie, wieloletniego pracownika placówek oświatowych, członka Związku Nauczycielstwa Polskiego w Mławie, Nadzwyczajnego Członka Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Mławie.

    Pani Helena Grącka zaprezentowała młodzieży swoją twórczość poetycką. Opowiedziała nam o swojej młodości, rodzinie oraz o działalności społecznej. Uczniowie naszej szkoły mogli wysłuchać także utworów poetki w interpretacji profesjonalnego lektora – Pani Ady Gostkowskiej (prywatnie córki Pani Heleny Grąckiej).

   Spotkanie zorganizowali nauczyciele bibliotekarze –Pani Marlena Krystkiewicz i Pani Marta Ziębicka oraz Pani Marzena Nagucka – nauczyciel języka polskiego. Dziękujemy Pani Helenie Grąckiej za okazaną życzliwość i mile spędzony czas w poetyckiej atmosferze skarbnicy mądrości.