Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

    PEACE Cross-cultural UnderstandingZespół Szkół Nr 1 w Mławie od 02.12.2019 do 15.12.2019 po raz piąty bierze udział w projekcie „PEACE Cross-cultural Understanding”. Przez dwa tygodnie szkoła będzie gościć dwóch wolontariuszy: Daniellę Shen z Australii oraz Khaleda Lebechek z Algierii. Koordynatorem projektu jest nauczyciel języka angielskiego Alina Zielińska wspierana przez swoich kolegów anglistów: Martę Ziębicką, Edytę Tadrzak, Jolantę Najsznerską, Jolantę Hermanowską - Hausman oraz Michała Kozłowskiego.

 

    Projekt „PEACE Cross-cultural Understanding” prowadzony jest przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. Jego głównym celem jest prowadzenie działań na rzecz międzykulturowego zrozumienia, przełamywanie stereotypów, szerzenie tolerancji, zachęcanie do poznawania świata, zachęcanie do nauki języków obcych, kreowanie dobrego wizerunku Polski w świecie oraz innych krajów w Polsce, jak również propagowanie idei współpracy międzynarodowej.

Projekt wspierany jest przez UNDP (Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju), Amnesty International oraz Rotary International. W Polsce Komitet Lokalny organizacji znajduje się przy Warszawskiej Szkole Głównej Handlowej.

    Podczas tych dwóch tygodni spędzonych w naszej szkole wolontariusze będą prowadzić cykl starannie przygotowanych warsztatów w języku angielskim. W trakcie tych warsztatów będzie można dowiedzieć się ciekawych, a czasem zabawnych szczegółów z życia codziennego krajów, z których pochodzą. Goście opowiedzą o najpiękniejszych miejscach,  tradycyjnych potrawach oraz zwyczajach panujących w ich krajach. Ponadto będą spotykać się z młodzieżą popołudniami w celu lepszej integracji oraz umożliwienia uczniom szansy bezpośredniego kontaktu z nimi, lepszego poznania naszych gości i nawiązania przyjaźni, a przede wszystkim przełamania bariery językowej. Nasi goście, wraz z młodzieżą zwiedzą najciekawsze i najważniejsze miejsca w Mławie, poznają historię naszego miasta i panujące tu zwyczaje. Będą uczestniczyć w popołudniu sportowym, wieczorze filmowym oraz wspólnie z młodzieżą przygotują bożonarodzeniowe dekoracje i potrawy. Posłuchają polskich kolęd i  po raz pierwszy w życiu ubiorą choinkę.

    Bardzo dziękujemy wolontariuszom za pobyt, oddanie i czas poświęcony naszej szkolnej społeczności. Mamy nadzieję, że będą mile wspominać nas, nasze miasto i nasz kraj.