Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

     6 grudnia do naszej szkoły zawitał znamienity gość – święty Mikołaj. Co prawda, nie przypominał wyglądem swego pierwowzoru – biskupa Miry, przyszłego świętego, jednego z najbardziej czczonych świętych w Kościele katolickim i prawosławnym- ale także wzbudzał wielkie emocje wśród obdarowywanych cukierkami uczniów i profesorów.

Niektórzy nawet zauważyli w nim pewne podobieństwo ;-) do ucznia klasy III TIb Jakuba Kubisa, który w towarzystwie śnieżynek z III TOR (Oli Dąbkowskiej i Weroniki Rejniak) przemierzał szkolne korytarze. Cieszyliśmy się tego dnia również i z tego, że każdy uczeń, który posiadał charakterystyczną czerwoną czapkę był chroniony niczym glejtem przed pytaniami stawianymi na lekcjach przez naszych nauczycieli.

      Dodatkowo, tego dnia otrzymaliśmy jeszcze jeden prezent od św. Mikołaja. Uczniowie klasy I TE mogli obejrzeć występ bębniarzy koreańskich. Był to ich drugi występ w Polsce, a pierwszy w Mławie. Bardzo nam się podobało tym bardziej, że pierwszy raz zetknęliśmy się z kulturą ludową Korei Południowej.6 grudnia