Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

     3 marca 2020r. w Miejskim Domu Kultury w Mławie został wystawiony spektakl teatralny poświęcony życiu i twórczości Adama Mickiewicza jako Poety Obojga Narodów – Polski i Litwy.

     W spektaklu uczestniczyli uczniowie klasy Ia i II Technikum Informatycznego. Mogli oni zapoznać się z trudną i złożoną drogą życia polskiego wieszcza narodowego.

     Aktorzy Teatru Artenes we Wrocławiu mistrzowsko zaprezentowali biografie poety posługując się doskonałym warsztatem aktorskim. Spektakl odsłonił liczne pobyty Mickiewicza w wielu krajach Europy, zmagania z własną twórczością, oceną poezji i trudnym życiem osobistym.

 

     Uwagę uczniów przykuła treść, doskonale recytowanych utworów poety, muzyka Fryderyka Chopina, która podkreślała piękno literatury romantycznej oraz wielokrotnie zmieniana scenografia podążająca za Mickiewiczem do miejsc, w których przebywał.