Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Mława, dnia 24.04.2020 r.

Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy, Rodzice, Abiturienci

„Otrzymałeś do przebycia, Drogę własną, powołanie. Wiernie szedłeś nią przez życie, Zrozumiałeś jej przesłanie.”

      Jakże aktualne i wymowne stają się słowa hymnu szkoły, który pierwszy raz nie wybrzmi z okazji zakończenia roku szkolnego klas czwartych Technikum Nr 1. Dzień zakończenia roku szkolnego maturzystów, stał się symbolicznym zwieńczeniem czteroletniego wspólnego wysiłku edukacyjnego i wychowawczego nauczycieli, uczniów i rodziców. Tworzone przez Was chlubne karty historii zamykają się.

„Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą na scenę i znikają, każdy aktor nie jedną gra rolę”.

      Dzisiaj Teatr Niezwykły – nie ma aktorów na scenie, ale scena się ostała. Kolorową krainę nastoletnich Waszych marzeń przysłoniła mgła rzeczywistości, którą stał się koronawirus.

Pokazał Nam, że nie jesteśmy Panami tego świata, ale gośćmi, a tych się przyjmuje z serdecznością i życzy zawsze dobrze.

      Jako nauczyciele nie tylko Was uczyliśmy, ale uczyliśmy się również sami, poprzez doświadczenie Waszych sukcesów i porażek, tak edukacyjnych, jak i społecznych.

      Dziękuję Wam drodzy nauczyciele i wychowawcy za wszystko co zaoferowaliście, w przeciągu kilku lat spędzonych w szkole, tym młodym ludziom. Jestem przekonana, że pozostaniecie we wdzięcznej pamięci Waszych wychowanków. Byliście bardzo przywiązani do Nich i Ich przyszłość leżała Wam i nadal leży na sercu.

     Ukłon kieruję w stronę rodziców, którzy wspieraliście i motywowaliście swoje dzieci do pracy nad sobą. Teraz Wasi dorośli synowie i córki stają przed koniecznością wytyczenia sobie celów dorosłości. To bardzo ważne, by rozumieć, że: „Najpierw trzeba znaleźć cel, a później drogę do celu”, ale na tej drodze nie można zatracić własnej wartości, mieć na uwadze dobro innych ludzi i przystanąć na chwilę, rozejrzeć się dookoła siebie, tak jak teraz zatrzymał się świat.           Dziękuję Wam za wszelką troskę, za pracę na rzecz szkoły. Wszystko mogliśmy osiągnąć dzięki Waszej współpracy.

     Szanowni Państwo, przekazaliśmy Waszym dzieciom wiedzę potrzebną do rozpoczęcia pracy zawodowej, czy dalszej ścieżki edukacyjnej. Staraliśmy się ubogacić Tych młodych ludzi duchowo poprzez otaczającą serdeczność, życzliwość i zrozumienie, które też odbieraliśmy z Państwa strony. Czuliśmy się zaszczyceni, że mogliśmy wspólnie z Państwem kroczyć po szkolnych ścieżkach Waszych dzieci.

      Drodzy Wychowankowie „Co z tego, że stoicie na środku skrzyżowania, jeżeli nie macie chęci, by iść dokądkolwiek…”.  Pamiętajcie, że zawsze przyszłość jest celem. Życzę Wam pomyślnie zdanego egzaminu maturalnego i zawodowego. Dziękuję Wam za pracę na rzecz szkoły. Nigdy nie traćcie nadziei ani wiary. Pamiętajcie, że oprócz nabytej wiedzy, o wartości człowieka decyduje to, co ma w sercu. Poeta z Czarnolasu pisał „A po złej chwili piękny dzień przychodzi…”, więc zawsze pamiętajcie o tych którzy Was ukształtowali. Bądźcie radośni, umiejcie się cieszyć choćby małą okruszyną szczęścia, która może się stać chlebem zadowolenia.

      Pnijcie się wszyscy po szczeblach kariery, zdobywajcie nową wiedzę, nowe doświadczenia. Lata tu spędzone pokazały, że zdobywanie szczytów wiąże się z ciężką pracą. Ale pamiętajcie – że im wyżej, tym są piękniejsze widoki.

Z poważaniem:

Dyrektor Technikum Nr 1 im. Jerzego Ciesielskiego

Urszula M. Makowska