Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Narodowe Święto Niepodległości11 listopada, mija kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 roku nasz kraj po 123 latach oswobodził się z więzów niewoli. Droga do realizacji tego celu była trudna, ale naród polski, pomimo pozbawienia przez zaborców własnego państwa i intensywnie wynaradawiany zachował jedność i tożsamość.  

Często słyszymy słowa: Polska, Polacy, Ojczyzna. Na co dzień nie myślimy jednak o tym, czym jest wspólne dobro, poczucie tożsamości, kultura. Niejednokrotnie nie jesteśmy zainteresowani polską historią czy współczesnością. Nawet kaleczymy przepiękny język polski najprzeróżniejszymi wulgaryzmami…

 

Ale nie zawsze tak było! W przeszłości musieliśmy bronić swojej wolności i godności. Ryzykowaliśmy życiem. I to właśnie niezmienna wola Polaków do przetrwania i uparte dążenie do odzyskania niepodległości stały się podstawą do odrodzenia wolnej Ojczyzny.

 

Pamiętając o dokonaniach poprzednich pokoleń Polaków możemy być dumni, że należymy do wielkiego narodu! Musimy także –mając na uwadze dokonania naszych przodków- sami się doskonalić i tworzyć mądre społeczeństwo.

 

Narodowe Święto Niepodległości w 2020 roku ze względu na stan pandemii obchodzić będziemy inaczej niż w latach poprzednich, ale nawet przebywając w domu możemy  pamiętać o tej co „jeszcze nie zginęła póki my żyjemy”. Wywieśmy flagę. W południe odśpiewajmy hymn Polski! Ciekawe propozycje znajdziemy także na https://niepodlegla.gov.pl oraz wielu innych stronach…