Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

 27 września 2021 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Językach z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Zmierzyło się w nim 5 dwuosobowych drużyn z klas pierwszych technikum.

Konkurs miał charakter testu. Młodzież odpowiadała na 31 pytań m. in. Ile jest obecnie oficjalnych języków w Unii Europejskiej? Z jakiego języka europejskiego wywodzi się zwrot vis-a-vis?

Pierwszą lokatę zdobyli uczniowie klasy I Technikum Programistycznego (Radosław Janowski i Jakub Dobrzyński).

Celem konkursu i obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych było zwiększenie wiedzy młodzieży na temat wszystkich języków używanych w Europie oraz motywowanie do podnoszenia poziomu umiejętności językowych.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki języka niemieckiego: Anna Tupacz i Jolanta Hermanowska-Hausman przy współpracy z nauczycielem przedmiotów zawodowych informatycznych: Mariuszem Skwarskim.