Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

Dobry startInformujemy, że od 1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu "Dobry Start". Rodzice i opiekunowie otrzymają raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, bez względu na dochód. Pieniądze można przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych czy odzieży.

Szczegółowe informacje na temat programu "Dobry Start" dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej:https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/art,5538,9987,dobry-start-dla-ucznia.html - w specjalnej zakładce poświęconej tej formie wsparcia.

 

Sprawdź, gdzie złożyć wniosek o "Dobry Start"

TECHNIKUM  Nr 1

i BRANŻOWA  SZKOŁA  I  STOPNIA  Nr 1

im. JERZEGO CIESIELSKIEGO

w  ZESPOLE  SZKÓŁ  Nr 1  

ul. Zuzanny Morawskiej 29

06-500 Mława

    

tel.: 23/654-32-07 

fax: 23/654-37-46

      e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

      Wizytówka w formacie QR                      Wizytówka ZS Nr 1 w Mławie 

       

Bartosiewicz Agnieszka - informatyka, przedmioty zawodowe informatyczne

Bielska Małgorzata - język niemiecki

Cecelski Grzegorz - wychowanie fizyczne

Dymkowski Zbigniew - przedmioty zawodowe budowlane

Falkiewicz Krystyna - przedmioty zawodowe elektryczne

Fijałkowska Krystyna - przedmioty zawodowe informatyczne

Florkowska Paulina - matematyka

Godlewska Urszula - matematyka, WICEDYREKTOR

Godlewski Włodzimierz - przedmioty zawodowe elektryczne

Goszczycki Andrzej - geografia

Grabowski Robert - religia

Hermanowska-Hausman Jolanta - język niemiecki, język angielski

Komur Marlena - nauczyciel wspomagający, historia, działalność gospodarcza, podstawy przedsiębiorczości

Korytowska Agnieszka -  wychowanie fizyczne

Kowzon Przemysław - przedmioty zawodowe budowlane

Kozłowski Michał - język angielski, język angielski zawodowy

Krawczyk Karolina - nauczyciel wspomagający

Krystkiewicz Marlena - biblioteka, informatyka, przedmioty zawodowe informatyczne

Krzywda Katarzyna - przedmioty zawodowe budowlane, KIEROWNIK KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO

Kwiatkowska Anna - nauczyciel wspomagający

Lubańska Izabela - psycholog

Luks Ewa Katarzyna - matematyka

Luks Włodzimierz - przedmioty zawodowe informatyczne

Makowska Urszula - DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1, podstawy przedsiębiorczości

Malicka Anna - przedmioty zawodowe z organizacji reklamy, wiedza o społeczeństwie

Mączewska Justyna - przedmioty zawodowe z ochrony środowiska

Michalak Andrzej - przedmioty zawodowe budowlane

Miecznikowska Małgorzata - wychowanie do życia w rodzinie

Mysiakowska Anna - przedmioty zawodowe budowlane

Nagucka Marzena - język polski, geografia, plastyka, nauczyciel wspomagający

Najsznerska Jolanta - język angielski

ks. Niesłuchowski Marcin - religia

Olewińska Bożenna - przedmioty zawodowe budowlane

Olewiński Andrzej - przedmioty zawodowe budowlane

Olewiński Tomasz - przedmioty zawodowe elektryczne

Poznański Wojciech - przedmioty zawodowe elektryczne

Raczkowska Joanna - język polski

Rudnik Magdalena - nauczyciel wspomagający

Rutecka Agnieszka - matematyka, informatyka

Rybka Wioletta  - język polski, historia i społeczeństwo

Skwarski Mariusz - przedmioty zawodowe informatyczne

Stando Alicja - pedagog

Stawińska Marta - język polski

Szemplińska Joanna - biologia, przedmioty zawodowe z organizacji reklamy

Szulc Alicja - wychowanie fizyczne

Świniarski Hubert - przedmioty zawodowe budowlane

Tadrzak Edyta - język angielski

Tadrzak Zbigniew - przedmioty zawodowe informatyczne

Tupacz Anna - język niemiecki

Wachowicz Anna - przedmioty zawodowe informatyczne

Wąsowski Adam - chemia, fizyka, przedmioty zawodowe z ochrony środowiska, wychowanie fizyczne

Wiącek Ewa - historia, historia i społeczeństwo

Wiśniewski Krzysztof - język angielski

Wojtala Ewa - informatyka

Zadrożna Joanna - wychowanie do życia w rodzinie, edukacja dla bezpieczeństwa, przedmioty zawodowe z organizacji reklamy

Zielińska Alina - język angielski

Ziębicka Marta - biblioteka,  język angielski

Żmijewska Kamila - matematyka

 Dyrektor

mgr Urszula Makowska

 

Wicedyrektor

mgr Urszula Godlewska

 

Kierownik Kształcenia Praktycznego

inż. Katarzyna Krzywda

 

 

 

 

Czesław WieczorekWe wrześniu 1947 roku inż. Czesław Wieczorek z upoważnienia kuratorium warszawskiego za­kła­da przy Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Mławie Szkołę Rzemiosł Budowlanych. Kształcenie odbywało się w zawodach: murarz, hydraulik, stolarz, elektromonter.

 W 1949 roku pierwszych 44 absolwentów opuściło szkołę. W tymże roku szkoła został przejęta przez Ministerstwo Odbudowy Miast i Osiedli zmieniając nazwę na XII Państwowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego.

W 1952 roku dochodzi do połączenia ze Szkołą Metalową. Do istniejących kierunków kształcenia dochodzi ślusarz maszyn rolniczych. W 1954 i 1955 roku szkoła całkowicie zmieniła kierunki kształcenia na usługowe dla rolnictwa. Szkole nadano nazwę Zasadnicza Szkoła Mechanizacji Rolnictwa.

W 1958 roku wznowiono nabór na kierunki budowlane oraz zmieniono nazwę szkoły na Zasadnicza Szkoła Zawodowa. W roku 1959 do istniejących kierunków kształcenia dochodzą dwie klasy odzieżowe. Na początku lat 60-tych wprowadzono klasy techniczne o specjalnościach: żywienie zbiorowe i przetwórstwo mięsne oraz kierunek krawiecki.

Dzięki staraniom ówczesnego dyrektora szkoły Zygmunta Smolińskiego w 1960 roku rozpoczęto budowę nowej szkoły, internatu i warsztatów przy ulicy Zuzanny Morawskiej 29. Przy budowie aktywnie pomagali nauczyciele i uczniowie. 1 września 1963 roku odbyła się już inauguracja roku w nowej szkole.

W tym samym roku oddano do użytku również internat, zaś budynek warsztatów 15 stycznia 1965 roku. Nową szkołę nazwano "Technikum Budowlane" i "Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 1" gdzie pod powyższym adresem funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

W latach 1974-1980 działało Liceum Zawodowe kształtujących specjalistów w zakresie mechanik-kierowca pojazdów samochodowych.

W 1965 roku przez dwa miesiące szkołą kieruje Stanisław Grabowski, a po nim od 1965 do 1968 dyrektorem został Jan Gorzki.

W 1968 roku funkcję dyrektora powierzono inż. Józefowi Prorokowi, którą pełnił przez 22 lata do 1990 roku.

W latach 1974-1980 działało Liceum Zawodowe kształtujące w kierunku mechanik-kierowca pojazdów mechanicznych. Otworzono także filię Szkoły Górniczej i Szkoły Przyzakładowej Ciechanowskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego.

W 1977 roku, Wiesław Fidurski uczeń naszej szkoły został laureatem Olimpiady Wiedzy Społeczno-Politycznej, a w 1985 Jarosław Kosek został finalistą w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

W 1990 roku dyrektorem został mgr Stanisław Wiśniewski. Zmieniono również imię patrona szkoły. Odtąd pełna nazwa brzmi: Zespół Szkół Zawodowych nr 1 i Technikum Budowlane im Wojska Polskiego. W 1992 w drodze konkursu na okres pięciu lat dyrektorem ponownie zostaje mgr Stanisław Wiśniewski.

W roku szkolnym 1996/97 wprowadzono nowy kierunek nauczania: Technikum ochrony środowiska.

W 1997 roku dyrektorem szkoły w drodze konkursu zostaje Jan Wtulich. Funkcję tą pełni do 31 sierpnia 2000r.

1 września 2000 r na stanowisko dyrektora szkoły zostaje powołany przez Starostwo Powiatowe w Mławie Jan Biernacki. Funkcję tą pełni do 31 sierpnia 2001r.

Dzień 3 września 2001 - w drodze konkursu na stanowisko dyrektora/managera szkoły powołana zostaje Urszula Mariola Makowska. Będzie to rok trudny dla oświaty, szczególnie dla nauczycieli, gdyż reforma edukacji spowodowała brak napływu uczniów do klas pierwszych. Liczba uczniów ZSZ nr 1 w Mławie zmniejsza się do ok. 700.

Dzień 1 września 2002 - Reforma Edukacji dosięgła szkół średnich. Wszystkie szkoły średnie, w tym również nasza zostały przekształcone w 3-letnie licea profilowane. Od 1 września w budynkach przy ul. Z. Morawskiej 29 funkcjonują licea profilowane, technika oraz szkoły zawodowe pod wspólnym szyldem Zespół Szkół Nr 1.

W roku szkolnym 2012/2013 wprowadzono nowy kierunek nauczania: Technikum organizacji reklamy.

Z dniem 27 września 2013 roku, w 66-ym roku istnienia mławskiej ?Budowlanki?, uczniowie i pracownicy wkraczają w nowy etap historii. Wraz z tą datą szkoła zyskuje patrona. Zostaje nim Jerzy Ciesielski. Przez czas swego istnienia szkoła kształciła młodzież i dorosłych w wielu różnych specjalnościach wychodząc naprzeciw pojawiającym się w czasie jej 66-letniego funkcjonowania potrzebom. I nie były to kierunki budowlane. Wielokrotnie zmieniała się również nazwa szkoły. Związane było to m. in. z profilem nauczania, jak i reformami oświatowymi, które dotknęły szkolnictwo.

Od 1 września w budynkach przy ul. Z Morawskiej 29 funkcjonują technika oraz szkoły zawodowe pod wspólnym szyldem: Zespół Szkół Nr 1 im. Jerzego Ciesielskiego w Mławie.

Rok 2013/2014 był ostatnim funkcjonowania liceum profilowanego.

W roku szkolnym 2016/2017 wprowadzono nowy kierunek nauczania: Technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Od września 2017 roku w związku z reformą oświaty Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1 im. Jerzego Ciesielskiego została przekształcona w Branżową Szkołę I stopnia Nr 1 im. Jerzego Ciesielskiego.