Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

W dniu 16 maja uczniowie klas I i II technikum budowlanego oraz 2 monter zabudowy wzięli udział w wycieczce do Ostrołęki i Kadzidła. W Ostrołęce uczniowie zwiedzili jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych - fabrykę YTONG. Z dużym zainteresowaniem obejrzeli spektakularną produkcję betonu komórkowego. W Kadzidle uczniowie zwiedzili zagrodę Kurpiewską składającą się z zespołu budynków: chaty o konstrukcji zrębowej, spichlerza, stodoły z wozownią, obory, olejarni i kuźni. Wizyta w zagrodzie pozwoliła poznać tajemnice kultury "Kurpsiów", charakterystyczną architekturę ze "śparogami" czy też tradycyjne kulinaria regionu - ciasto drożdżowe "łagodniak".

Wycieczkę zorganizowały Panie: Bożenna Olewińska, Katarzyna Krzywda oraz Alicja Stando.