Od 27 września 2013r. patronem Technikum Nr 1 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 1 w Mławie jest Jerzy Ciesielski.Zobacz Galerie z Nadania Szkole Imienia

Wręczenie Uchwały Rady Powiatu

Podczas uroczystości, która odbyła się w naszej szkole Przewodniczący Rady Powiatu Pan Michał Stefan Danielewicz wręczył Dyrektorowi Szkoły Pani Urszuli Makowskiej, Przewodniczącemu Rady Rodziców Panu Piotrowi Foremnemu, Wiceprzewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego Dawidowi Żółtowskiemu Uchwałę Rady Powiatu nadającą szkołom imię Jerzego Ciesielskiego.

W tym wyjątkowym dniu pożegnaliśmy stary sztandar, który od 1967r., przez 45 lat, towarzyszył nam podczas wszystkich doniosłych uroczystości szkolnych i państwowych. Obecnie zajął on godne miejsce w pracowni historycznej i stanowi dla nas drogocenną pamiątkę.

Fundatorami nowego sztandaru są: Starostwo Powiatowe w Mławie, Rada Pedagogiczna i Pracownicy Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół Nr 1 w Mławie.

Poświęcenie sztandaru przez biskupa

W kościele pw. Ducha Świętego w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie ksiądz biskup Roman Marcinkowski poświęcił sztandar Technikum Nr 1 i Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1.

Przekazanie sztandaru

Przedstawiciele rodziców przekazali sztandar Pani Wicestaroście Barbarze Gutowskiej, która następnie powierzyła go w ręce Pani Dyrektor Urszuli Makowskiej prosząc o godną nad nim opiekę.

Przekazanie sztandaru Pani Dyrektor

Przedstawiciele nauczycieli, uczniów i rodziców po raz pierwszy złożyli ślubowanie na nowy sztandar, który następnie zaprezentowano społeczności szkolnej i zaproszonym gościom.

Ślubowanie na nowy sztandar

Od dziś będzie on z nami podczas wszystkich najważniejszych wydarzeń. Jesteśmy dumni z posiadania tak wyjątkowego symbolu.

Naszą uroczystość zaszczyciły pani Danuta Ciesielska żona naszego Patrona oraz jego córka Maria Ciesielska-Pikul z synem Wojciechem.