Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

happening profilaktyczno - edukacyjnyW ramach programu ?PROFILAKTYKA a TY? (PAT) zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Mławie oraz współorganizatora akcji MOPS, uczniowie naszej szkoły : Weronika Pisarska (I TO), Dagmara Witkowska (I TO), Magdalena Kosek (I TOR), Izabela Kwiatkowska (I TOR), pedagog szkolny Alicja Stando oraz p.Joanna Zadrożna, w dniu 14 czerwca br. uczestniczyli w happeningu o charakterze profilaktyczno ? edukacyjnym, pod nazwą "Ogólnopolski Głos Profilaktyki".

Miał on na celu zwrócenie uwagi na realne zagrożenia współczesnej cywilizacji, zwłaszcza ludzi młodych oraz działania na rzecz bezpieczeństwa publicznego. Przesłaniem tej inicjatywy było promowanie mody na życie wolne od uzależnień. Najważniejszym momentem akcji, łączącym wszystkie miasta w kraju był wspólny gest wykonany punktualnie o godzinie 16:00 ? polegający na wybijaniu Rytmu Wolnych Serc. Młodzież naszej szkoły włączając się do akcji przygotowała transparent pod hasłem ?DAJ MI PÓŁ LITRA MIŁOŚCI I DZIAŁKĘ ROZMOWY?, który przy dźwięku utworu ?Nie wracajmy jeszcze na ziemię? ? Jarosława Jar Chojnackiego, prezentowała w mławskim amfiteatrze, znajdującym się w parku. Podczas akcji rozdawano ulotki informacyjne na temat profilaktyki, a szkoła za udział w akcji otrzymała film o charakterze profilaktyczno - edukacyjnym. Na zakończenie odbyła się konferencja z udziałem specjalistów (terapeuta, psycholog, policjant), na której można było skorzystać z rozmowy o profilaktyce.