Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Szlachetna Paczka w ZS Nr 1Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Po raz drugi, jako szkoła włączyliśmy się w akcję "Szlachetna Paczka". Wybrana została rodzina, dla której przygotujemy paczki świąteczne z najpotrzebniejszymi dla nich rzeczami. Bardzo proszę wszystkich o włączenie się w akcję i wsparcie finansowe, abyśmy mogli zakupić wszystkie niezbędne rzeczy dla wybranej rodziny.

Ponadto w gabinecie pedagoga szkolnego można składać dary rzeczowe.

OPIS RODZINY

Pani Anna (36 l.) i pan Tomasz (36 l.) wychowują dwoje dzieci: Krzysia (9 l.) i Ewę (6 l.).
Trudna sytuacja rodziny rozpoczęła się rok temu, gdy u obciążonej wadą serca Ewy lekarze zdiagnozowali cukrzycę. Pani Ania musiała zrezygnować z zatrudnienia, aby móc opiekować się córką. Pani Ania nie może na chwilę obecną podjąć zatrudnienia, gdyż chora na cukrzycę córka wymaga stałej uwagi z jej strony.

Pani Ania co 2-3 godziny dokonuje dziewczynce pomiaru cukru we krwi, co 2,5 godziny musi podać jej posiłek, pilnuje, aby posiłki spożywała o stałych porach. Posiłki muszą być wyważone pod względem ilości węglowodanów. Przy każdym posiłku podaje insulinę. Pani Ania jest w stałym kontakcie ze szkołą do której uczęszcza Ewa, codziennie jest w placówce, aby dokonywać powyższych czynności. Pani Ania podkreśla, że bardzo chce wrócić do pracy, będzie to jednak możliwe kiedy córka osiągnie wiek, w którym sama sobie poradzi ze wspomnianymi czynnościami. Dodatkowo Krzyś choruje na astmę, co wiąże się z kolejnym obciążeniem finansowym rodziny. Wysokie koszty leczenia dzieci poważnie ograniczają domowy budżet. Oprócz tego w październiku br. pan Tomasz stracił pracę z powodu redukcji etatu. W tej chwili podjął się dorywczych prac budowlanych poza miejscem zamieszkania, by jak najszybciej wzmocnić finansową pozycję rodziny.
Na dochód rodziny składa się wynagrodzenie za pracę dorywczą pana Tomasza oraz zasiłek rodzinny i zasiłek pielęgnacyjny. Łączny dochód rodziny to 1625 zł. Po odliczeniu kosztów leczenia dzieci (550 zł.) i wydatków na mieszkanie (295 zł) rodzinie pozostaje 195 zł w przeliczeniu na jednego członka rodziny.
Rodzina bardzo prosi o artykuły spożywcze oraz strzykawki do pompy insulinowej. Rodzice proszą również o zabawki dla dzieci, bo nie stać ich na prezenty pod choinkę dla Ewy i Krzysia, a radość ich pociech jest dla nich najważniejsza.

Potrzeby rodziny

Żywność trwała:

Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kawa, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Warzywa w puszkach

Inne: owoce w puszkach, czekolada mleczna i gorzka

Środki czystości:

Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów, Mydło/żel myjący

Inne: kremy na zrogowacony naskórek do rąk i stóp

ODZIEŻ I OBUWIE

Odzież

Lp Płeć Rodzaj (letnia / zimowa / przejściowa) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Typ budowy Uwagi
1 K przejściowe kurtka 128 szczupła  
2 M przejściowe bluza 140 średnia z kapturem

Obuwie

Lp Płeć Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.) Rozmiar Uwagi
1 K zimowe kozaki 29  

Pomoce szkolne:

Zeszyty, Bloki, Kredki, Farbki, Plastelina, Papier kolorowy, Nożyczki, Klej, Piórnik, Plecak, Przybory do pisania

Wyposażenie mieszkania:

Pościel, Ręczniki

INNE POTRZEBY

Strzykawki do pompy insulinowej firmy Medtronic, koszt jednej strzykawki wynosi ok. 8 zł. Można je kupić w aptece ze sprzętem specjalistycznym w Warszawie przy ul. Ostrobramskiej 101.

Szczególne upominki:

Ewa - klocki lego "Farma", Krzysztof - klocki lego "Samolot", Anna - portfel, Tomasz - portfel

Najważniejsze potrzeby:

Strzykawki do pompy insulinowej - są niezbędne dla chorej na cukrzycę córki. Artykuły spożywcze - niezbędne do przygotowywania posiłków. Zabawki dla dzieci, bo rodziców nie jest stać by zakupić prezenty dla dzieci pod choinkę.