Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

IV SZKOLNY KONKURS WIEDZY O JĘZYKACH24 września 2014 r. odbył się w naszej szkole IV szkolny Konkurs Wiedzy o Językach. Zmierzyło się w nim 5 dwuosobowych drużyn z klas pierwszych. Konkurs miał formę teleturnieju w języku polskim. Młodzież odpowiadała na 25 pytań dotyczących wiedzy o językach m.in.: z jakiego języka europejskiego wywodzi się zwrot vis-a-vis? Ile jest obecnie oficjalnych języków w Unii Europejskiej? Rywalizacja podczas konkursu była bardzo wyrównana. Konieczna była dogrywka.

 

Celem konkursu było zwiększenie wiedzy młodzieży na temat języków używanych w Europie oraz motywowanie do podnoszenia poziomu umiejętności językowych.

  • Udział w konkursie wzięli:
  • Konrad Jaskulski, Dawid Lubiejewski (Technolog Robót Wykończeniowych),
  • Kinga Giszczak, Weronika Kowalska (Technikum Organizacji Reklamy),
  • Kamil Grendziński, Kacper Skierkowski (Technikum Budowlane),
  • Patryk Brudzyński, Patryk Kobielski (Technikum Elektryczne),
  • Patryk Szklarski, Kamil Żuchyński (Technikum Informatyczne).

Pierwszą lokatę zdobyli uczniowie z Technikum Informatycznego.

Organizatorami konkursu były nauczycielki języka niemieckiego: Anna Tupacz i Jolanta Hermanowska-Hausman.