Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Światowy dzień rzucania palenia20 listopada 2014 r. z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu pani Magdalena Szumkowska, pani Anna Tupacz, pani Krystyna Fijałkowska i pani Alicja Stando przygotowały wystawę nagrodzonych prac uczniów w szkolnym konkursie plastycznym ?Antyreklama wyrobów tytoniowych?.

Ekspozycję można oglądać na dolnym korytarzu naszej szkoły. Celem wystawy jest promowanie mody na niepalenie i motywowanie do zaprzestania palenia. Tego dnia uczniowie mieli możliwość również zabrania ze sobą ulotek ze stoiska informatycznego na temat szkodliwości palenia oraz ich dogłębnej analizy. Ulotki zostały przekazane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Mławie.

Celem konkursu plastycznego było:

 • ? Propagowanie wśród młodzieży różnych form plastycznych jako środka wypowiedzi własnej,
 • ? uświadomienie przyczyn i konsekwencji palenia tytoniu,
 • ? identyfikacja zagrożenia w celu ochrony własnego zdrowia i innych osób.

W konkursie wzięło udział 17 uczniów (z klas: ITI, ITOR, IITOR, IIITI i IVTI). 6 prac zostało wyróżnionych. Prace zostały wykonane w urozmaiconych technikach rysunkowych:

 • - suchy pastel,
 • - ołówek,
 • - węgiel.

Wśród prac znalazła się też płaskorzeźba wykonana z ciastoliny.

A oto lista zwycięzców konkursu:

 • I miejsce: Patryk Kotkiewicz, kl. IIITI,
 • II miejsce: Karolina Szelkowska, kl. IITOR,
 • III miejsce: Sylwia Szczepańska, kl. ITOR,
 • IV miejsce: Olga Wróbel, kl. ITI,
 • V miejsce: Wiktoria Kuszkowska, kl. IITOR, Sylwia Szczepańska, kl. ITOR.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Szkolny konkurs plastyczny został przygotowany i przeprowadzony przez: panią Magdalenę Szumkowską, panią Annę Tupacz i panią Krystynę Fijałkowską.