Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Konkurs mitologiczny9 grudnia 2014 r. na 4 i 5 godzinie lekcyjnej w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pod nazwą ?Z mitologią na Ty?, zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy: Panią Marlenę Krystkiewicz i Panią Barbarę Krystkiewicz.

Celem konkursu było:

  • ? propagowanie wiedzy o kulturze i sztuce starożytnej Grecji,
  • ? podkreślenie roli antyku i jego wpływu na kształtowanie kultury współczesnej,
  • ? kształtowanie umiejętności i poszukiwania informacji w różnych źródłach,
  • ? wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego,
  • ? zwiększenie aktywności biblioteki na terenie szkoły.

W konkursie wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas pierwszych technicznych (po trzech reprezentantów z każdej klasy). Uczestnicy wykonywali zadania, w których musieli wykazać się wiedzą na temat bogów greckich i rzymskich, związków frazeologicznych związanych z mitologią, znajomością dzieł sztuki związanych z antykiem oraz znajomością różnych mitów.

Po zaciętej i wyrównanej walce zwyciężyli uczniowie z klasy I Technikum Budownictwa: Grendziński Kamil, Siarzyński Hubert i Skierkowski Kacper, II miejsce zajęli uczniowie z klasy II Technikum Informatycznego: Bączek Krystian, Sokołowski Kamil i Żuchyński Kamil, III miejsce zajęła klasa III Technikum Organizacji Reklamy w składzie: Wiktoria Nicgorska, Dominika Podsiadłowska i Oskar Wróbel.

W jury konkursu zasiadły: Pani Marta Stawińska ? nauczyciel języka polskiego i nauczyciele bibliotekarze: Pani Marlena Krystkiewicz i Pani Barbara Krystkiewicz.