Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

II etap Mazowieckiego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru JęzykowegoW dniu 05.02.2015 r. czteroosobowa drużyna naszej szkoły: Izabela Zarazińska (IV TO), Katarzyna Pabian (III TI), Michał Langowski (IV TI), Sebastian Kevin Prabucki (IV TB) wzięła udział w II etapie Mazowieckiego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego ?Dreimal Deutsch? (III edycja), który odbył się w Warszawie w sali konferencyjnej Instytutu Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Patronat nad konkursem objęli:

  • - Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży,
  • - Stowarzyszenie Bundestag Alumni Polska,
  • - Ambasady: Austrii, Niemiec i Szwajcarii,
  • - Telewizja Polska.

Moderatorem konkursu był dr Przemysław Jóskowiak ? kierownik Zakładu Praktycznej Nauki Języka Niemieckiego Wydziału Neofilologii Instytutu Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

W tym etapie wzięło udział 13 drużyn z mazowieckich ze szkół ponadgimnazjalnych (w tym 11 z Warszawy). Rywalizacja młodzieży przebiegała w dwóch rundach. Po pierwszej rundzie jury wyłoniło 10 zespołów, które przeszły dalej (w tym m.in. uczniowie ZS Nr 1 w Mławie).

Konkurs został przeprowadzony w formie turnieju w języku niemieckim i miał charakter multimedialny Na udzielenie odpowiedzi każda drużyna miała 30 sekund.

Uczniowie naszej szkoły uplasowali się na siódmej pozycji (do finału zostało zakwalifikowanych sześć drużyn), otrzymali atrakcyjne upominki. Serdecznie gratulujemy uczniom.

Uczniów do Konkursu przygotowały i sprawowały opiekę nad nimi podczas konkursu: Anna Tupacz i Jolanta Hermanowska-Hausman.