Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Konkurs Lingwistyczno-Geograficzny       27 marca 2015 r. o godzinie 10.00 odbył się w naszej szkole III międzyszkolny Konkurs Lingwistyczno-Geograficzny, do którego przystąpili uczniowie Gimnazjów z powiatu mławskiego.

       Celem przedsięwzięcia było zachęcenie młodych ludzi do lepszego opanowania języków obcych, wiedzy z geografii, rozpowszechnienie kultury i tradycji krajów posługujących się językiem angielskim i niemieckim. Była to też okazja do spotkania nauczycieli i wymiany doświadczeń.

 

       Do konkursu przystąpiła młodzież z siedmiu gimnazjów: Gimnazjum w Lipowcu Kościelnym, Gimnazjum w Wieczfni Kościelnej, Gimnazjum w Szreńsku, Gimnazjum Nr 1 w Mławie, Gimnazjum Nr 2 w Mławie, Gimnazjum Katolickiego w Mławie i Gimnazjum Akademickiego Centrum Kształcenia przy PWSZ w Mławie. Każda szkoła była reprezentowana przez 3 osobową drużynę.

       Konkurs miał formę turnieju. Z 300 pytań m.in. z zakresu historii, geografii, muzyki, sportu i kultury krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych zostało wylosowanych 90 (30 zestawów po 3 pytania). Pytania konkursowe wylosowały: Magdalena Kowalewska (nauczyciel języka niemieckiego w Gimnazjum nr 2 w Mławie) i Marta Olczak (nauczyciel geografii w Gimnazjum w Wieczfni Kościelnej).

Rywalizacja była bardzo wyrównana i konieczna była dogrywka.

       I miejsce przypadło Gimnazjum Nr 2 w Mławie, II miejsce Gimnazjum Nr 1 w Mławie, III miejsce Gimnazjum Katolickiemu w Mławie. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni książkami i gadżetami, a zwycięska drużyna otrzymała tablet.

Na konkursie obecny był przedstawiciel Rady Rodziców Pan Jan Langowski.

Organizatorami Konkursu Lingwistyczno-Geograficznego byli:

 • Pani Dyrektor Urszula Makowska,
 • Anna Tupacz (nauczyciel języka niemieckiego),
 • Andrzej Goszczycki (nauczyciel geografii),

przy współpracy z nauczycielami i uczniami:

 • Krystyną Fijałkowską (nauczyciel przedmiotów zawodowych),
 • Marleną Krystkiewicz (nauczyciel bibliotekarz),
 • Magdaleną Szumkowską (nauczyciel przedmiotów zawodowych),
 • Martą Ziębicką (nauczyciel języka polskiego),
 • Michałem Kozłowskim (nauczyciel języka angielskiego),
 • Adamem Olkowskim (nauczyciel wychowania fizycznego).
 • Kamilą Kurek (II TOR),
 • Sylwią Krawczyk (IV TI),
 • Karoliną Wydymus (IV TI),
 • Michałem Langowskim (IV TI),
 • Marcinem Rzemieniewskim (IV TI),
 • Sebastianem Kevinem Prabuckim (IV TB)