Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

OSTERQUIZ (Quiz wielkanocny)W dniu 31 marca 2015 r. na ósmej godzinie lekcyjnej odbył się zorganizowany po raz drugi (I Osterquiz odbył się 27 marca 2013 r.) w naszej szkole Quiz wielkanocny. Niemiecka tradycja wielkanocna jest bardzo bogata, choć niektóre z obrzędów powoli zanikają. Zwyczaje i obrzędy wielkanocne mają bogatą symbolikę i ciekawą formę.

Do udziału zostały zaproszone 2-osobowe zespoły uczniów z klas drugich, trzecich i czwartych. Oprócz znajomości języka niemieckiego uczniowie musieli wykazać się również znajomością tradycji wielkanocnych w Niemczech.

Zwycięzcami zostali Dominik Kroskowski i Mateusz Rybicki z klasy IV Technikum Budowlanego. Drugie miejsce przypadło uczniom klasy II Technikum Informatycznego (Bartosz Florczak i Mateusz Górny). Trzecie miejsce zdobyli uczniowie klasy IV Technikum Informatycznego (Paweł Gutowski i Łukasz Zybowski).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Quiz wielkanocny zorganizowała i przeprowadziła Anna Tupacz (nauczyciel języka niemieckiego) przy współpracy z Krystyną Fijałkowską i Magdaleną Szumkowską (nauczyciele przedmiotów zawodowych).