Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

       Dnia 8 kwietnia 2015 r. odbyła sięPielgrzymka maturzystów pielgrzymka maturzystów do Obór. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych maturzyści wraz z kadrą pedagogiczną wyruszyli na szlak pielgrzymi do Matki Bożej Bolesnej w Oborach po to, by prosić o błogosławieństwo na trudny czas egzaminów maturalnych.

 

       Po dotarciu na miejsce maturzyści uczestniczyli w dwóch konferencjach duchowych. Ojciec Piotr, tamtejszy karmelita opowiadał o Sanktuarium w Oborach, jego historii i cudach, które tam się dzieją. Ksiądz Wojciech Kruszewski pobudzał do refleksji nad swoim życiem. Zachęcał do tego, aby ?przylgnąć? do Jezusa, a nie uciekać od Niego jak ewangeliczni uczniowie idący do Emaus. Zwracał uwagę na cel naszego życia. Wskazywał drogę wiodącą ku pełni szczęścia, a którą jest wybór Jezusa.

       Po tych spotkaniach odbyła się Msza Święta sprawowana w intencji maturzystów. Część z nich przyjęła Szkaplerz Matki Bożej Bolesnej z góry Karmel. Po Eucharystii pielgrzymi udali się na smaczny obiad i pyszny sernik. Wszyscy chociaż zmęczeni wrócili do Mławy z uśmiechem na twarzy i pewnością, że Matka Boża będzie nad nimi czuwać.