Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Spektakl profilaktyczny Sceny MarginesW dniu 14 kwietnia br. uczniowie ZS Nr1 wraz z opiekunami, obejrzeli w sali kinowej Miejskiego Domu Kultury w Mławie, spektakl profilaktyczny Sceny Margines pt. BICI BIJĄ wg Inki Dowlasz w reżyserii Hanny Zarębskiej. Była to sztuka na temat agresji i przemocy wśród młodzieży. W kolejnych prostych odsłonach opowiadała historię, która może zdarzyć się w każdej szkole: w trakcie spotkania przypadkowo, dochodzi do wypadku- zostaje pobity chłopak.

Splot przypadkowych okoliczności sprawia, że sprawca wypadku spotyka osobę, która odsłania przed nim obraz jego własnej agresji i wręcz zderza go z nią. Z przejawami agresji w otoczeniu styka się każdy z bohaterów, nie potrafią zapanować nad emocjami pomimo głęboko odczuwanej potrzeby miłości.