Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

       Ogolnopolski Glos ProfilaktykiJuż po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wraz z pedagogiem szkolnym - p. Alicją Stando, wzięli udział w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki. Akcja, która odbyła się 1 czerwca w ramach programu ?Profilaktyka a Ty? Komendy Głównej Policji, poświęcona była profilaktyce rówieśniczej oraz solidarnemu sprzeciwowi wobec uzależnień, przemocy i obojętności.

 

       Młodzież wraz z pedagogiem wzięła udział w warsztatach, poświęconych profilaktyce rówieśniczej. Ekspert programu PaT na terenie pow. mławskiego, Michał Jaros, przedstawił uczestnikom cele programu i wyjaśnił, że skuteczna profilaktyka to nie okazjonalne kampanie, ulotki czy ?pogadanki? w szkole. Skuteczność to profilaktyka rówieśnicza ? a zatem pomoc niesiona przez młodzież dla młodzieży, przy wsparciu ze strony dorosłych. Program Profilaktyka a Ty, daje możliwość poznania siebie, swoich twórczych możliwości, przełamania barier i wyjścia z pomocą do kolegi czy koleżanki. Czy profilaktyka rówieśnicza ruszy także w Mławie? Jak podkreśla Michał Jaros - to zależy od Was. Kierując słowa do młodzieży - Jeśli nie czujesz w sercu prawdziwej chęci pomocy innym, a przy okazji także chęci poznawania swoich możliwości artystycznych, nie przychodź. Tu nie ma nic na siłę. Rekrutacja do mławskiej grupy PaT rozpocznie się jesienią, tego roku.

       Uczestnicy warsztatów obejrzeli m.in. filmy profilaktyczne, zrealizowane dzięki wsparciu programu PaT oraz fragmenty zarejestrowanego spektaklu mławskiej grupy teatralnej Scena Margines pt. ?Bici biją?. Następnie, wszyscy razem, na chodniku przed budynkiem MDK w Mławie, przygotowywali transparenty, zachęcające do zdrowego stylu życia oraz wzajemnej troski. Wszyscy zgromadzeni, punktualnie o godz. 14:00, wykonali wspólny, symboliczny gest Zrywu Wolnych Serc. Ogólnopolska akcja połączyła w ten sposób młodzież w całym kraju.

       Organizatorem mławskiego Głosu Profilaktyki była Komenda Powiatowa Policji w Mławie oraz Miejski Dom Kultury w Mławie. Zainaugurowana dwa lata temu akcja ma wymiar symboliczny a jej celem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz podkreślenie jak ważna jest wspólnota społeczna w walce z zagrożeniami i w trosce o bezpieczeństwo.

        Uczennice biorące udział w akcji: Sylwia Szczepańska, Karolina Szydłowska, Beata Ściblak i Marlena Średzińska - klasa I TOR.