Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

       Konkurs plastyczny "Mołdawia nieznana"Nasza szkoła już od kilku lat współpracuje z Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu. Również w tym roku skorzystaliśmy z zaproszenia Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Oddział w Bieżuniu do wzięcia udziału w konkursie plastycznym ?Mołdawia nieznana?, którego honorowy patronat objął Jego Ekscelencja Ambasador Mołdawii w Warszawie pan Iurie Bodrug.

       Do organizatorów napłynęło z całej Polski ponad 100 prac, w tym także ucznia klasy III TI Patryka Kotkiewicza. Patryk zdobył w swojej grupie wiekowej pierwsze miejsce. Jego pastele zostały również zakwalifikowane do XXXVII edycji Międzynarodowego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży ?Moja Przygoda w Muzeum?, którego organizatorem jest Muzeum Okręgowe w Toruniu. Celem konkursu jest m.in. pogłębianie wiedzy o zbiorach muzealnych, ich rodowodzie i charakterze oraz wartościach naukowych, historycznych i artystycznych.

Do wzięcia udziału w konkursie zachęciła Patryka Pani Ewa Wiącek - nauczyciel historii.

Patryku ? gratulujemy!