Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zespół Szkół Nr 1

w Mławie im.Jerzego Ciesielskiego

Zespół Szkół Nr 1

w Mławie im.Jerzego Ciesielskiego

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Wystawa zdjęć "Mława dawniej"

Wystawa zdjęć "Mława Dawniej"Wystawa zdjęć dawnej Mławy została przygotowana z okazji 69 rocznicy wyzwolenia naszego miasta. Ekspozycję można było oglądać w dniach od 17 do 28 stycznia 2014 r. . Na planszach rozstawionych na dolnym korytarzu naszej szkoły uczniowie i pracownicy mogli zobaczyć zdjęcia przedwojennej Mławy.

Została zaprezentowana cześć utraconego w wojnie miasta, w tym między innymi jego architektura. Pokazana została także wielokulturowość dawnej Mławy, którą tworzyli Polacy, Rosjanie, Żydzi i Niemcy. Do dziś zachowało się niewiele budynków, które szczególnie w okresie międzywojennym przeżywały swoją największą świetność. Przez tę wystawę została przybliżona uczniom i pracownikom naszej szkoły historia Mławy. Wystawa została przygotowana przez p. Annę Tupacz i p. Ewę Wiącek z uczniami z klas: ITOR, IIITI i IIITB oraz przy współpracy z rodzicami uczniów z klasy III TI.