Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

projekt "PEACE Cross-cultural Understanding"Zespół szkół Nr 1 w Mławie, tzw. Budowlanka od 09.03.2014 do 16.03.2014 bierze udział w projekcie "PEACE Cross-cultural Understanding". Projekt "PEACE Cross-cultural Understanding, czyli lekcja tolerancji. Przez cały tydzień szkoła będzie gościć trzech woluntariuszy z trzech krajów: Malezji- Shavein'a Kumar, Kirigistanu- Erkaiym Begalievą i Czarnogóry- Maję Todorovic. Koordynatorem projektu w ZS Nr 1 jest nauczyciel języka angielskiego Alina Zielińska wspierana przez swoich kolegów anglistów; Arkadiusza Olewińskiego, Jolantę Najsznerską oraz Michała Kozłowskiego.Galeria z Projektu

 

Projekt "PEACE Cross-cultural Understanding" prowadzony jest przez międzynarodową organizację studencką AIESEC, jego głównym celem jest prowadzenie działań na rzecz międzykulturowego zrozumienia, przełamywanie stereotypów, szerzenie tolerancji, zachęcanie do poznawania świata, zachęcanie do nauki języków obcych, kreowanie dobrego wizerunku Polski w świecie oraz innych krajów w Polsce jak również propagowanie idei współpracy międzynarodowej. Projekt wspierany jest przez UNDP (Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju), Amnesty International oraz Rotary International. W Polsce Komitet Lokalny organizacji znajduje się przy Warszawskiej Szkole Głównej Handlowej. Podczas tygodnia spędzonego w ZS Nr 1 woluntariusze będą prowadzić w języku angielskim cykl starannie przygotowanych warsztatów. W trakcie tych warsztatów będzie można dowiedzieć się ciekawych, a czasem zabawnych szczegółów z życia codziennego krajów, z których pochodzą. Goście opowiedzą o środkach lokomocji, najpiękniejszych miejscach, potrawach oraz zwyczajach panujących w ich krajach. Ponadto będą spotykać się z młodzieżą popołudniami w celu lepszej integracji oraz umożliwienia uczniom szansy bezpośredniego kontaktu z nimi, lepszego poznania ich i nawiązania przyjaźni. Nasi goście, wraz z młodzieżą zwiedzą najciekawsze i najważniejsze miejsca w Mławie, poznają historię naszego miasta i panujące tu zwyczaje. Będą uczestniczyć w popołudniu sportowym, wieczorze filmowym oraz koncercie "Naszej Rodziny". Oprócz tego zagrają mecz o puchar w kręgle i wybiorą się na wycieczkę do Sierpca. Projekt realizowany jest dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli, którzy zapewniają naszym gościom zakwaterowanie i wyżywienie a także uczniów, którzy pomagają w organizacji wycieczek jak również innych form rozrywki w wolnym czasie. Mamy nadzieję, że obcokrajowcy polubią nasze miasto oraz zaprzyjaźnią się z ludźmi, którzy włożyli w realizację projektu bardzo dużo ciężkiej pracy.