Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

II Międzyszkolny Konkurs Lingwistyczno-GeograficznyW dniu 28 marca 2014 r. o godzinie 10.00 odbył się w naszej szkole w sali im. Jerzego Ciesielskiego II Międzyszkolny Konkurs Lingwistyczno-Geograficzny, do którego przystąpiła młodzież z siedmiu gimnazjów z powiatu mławskiego: Gimnazjum nr 2 w Niedzborzu, Gimnazjum w Lipowcu Kościelnym, Gimnazjum w Wieczfni Kościelnej, Gimnazjum nr 1 w Mławie, Gimnazjum nr 2 w Mławie, Gimnazjum Katolickie w Mławie i Gimnazjum Akademickiego Centrum Kształcenia w Mławie.Zobacz zdjęcia z konkursu

 

Celem tego przedsięwzięcia było zachęcenie młodych ludzi do lepszego opanowania języków obcych, wiedzy z geografii, rozpowszechnienie kultury i tradycji krajów i narodów posługujących się językiem angielskim i niemieckim. Była to okazja do spotkania nauczycieli i wymiany doświadczeń.

Konkurs miał formę teleturnieju (300 pytań m.in. z zakresu historii, geografii, muzyki, sportu i kultury krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych zaprezentowanych w formie multimedialnej). Każdy zespół był reprezentowany przez 3 osobową drużynę.

Konkurs rozpoczęła Pani Dyrektor Urszula Makowska. Powitała wszystkich uczestników konkursu i ich opiekunów. Krótko przybliżyła też postać patrona szkoły, nawiązała do konferencji naukowej poświęconej patronowi - Jerzemu Ciesielskiemu oraz do uroczystości nadania imienia szkole.

Rywalizacja podczas konkursu była bardzo wyrównana. Uczniowie reprezentowali wysoki poziom z języka angielskiego, niemieckiego i geografii.

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum Katolickiego w Mławie uzyskując 88/90 punktów, drugie uczniowie z Gimnazjum Nr 2 w Mławie (87/90 punktów), trzecie uczniowie z Gimnazjum Nr 2 w Niedzborzu (86/90 punktów).

Główną nagrodą był tablet (otrzymało Gimnazjum Katolickie w Mławie). Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody m.in. repetytoria z języka angielskiego i niemieckiego, słowniki i inne gadżety. W połowie rywalizacji konkursowej, podczas przerwy odbył się koncert piosenek wykonanych w języku niemieckim w wykonaniu uczennic naszej szkoły:

  • - Kamili Kurek (I TOR);
  • - Karoliny Cyprysiak (IV TI),
  • - Marleny Golańskiej (IV TI).

Organizatorami Konkursu Lingwistyczno-Geograficznego byli:

  • - Pani Dyrektor Urszula Makowska,
  • - Anna Tupacz (nauczyciel języka niemieckiego);
  • - Andrzej Goszczycki (nauczyciel geografii)

przy współpracy z nauczycielami:

  • - Krystyną Fijałkowską (nauczyciel przedmiotów zawodowych),
  • - Michałem Kozłowskim (nauczyciel języka angielskiego),
  • - Adamem Olkowskim (nauczyciel wychowania fizycznego).