Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. JERZEGO CIESIELSKIEGO w MŁAWIE

Pielgrzymka do Obór 2014Dnia 10 kwietnia 2014r. odbyła się Pielgrzymka maturzystów do Obór. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych z maturzyści wraz z kadrą pedagogiczną naszej szkoły wyruszyli na szlak pielgrzymi do Matki Bożej Bolesnej w Oborach po to, by prosić o Błogosławieństwo na trudny czas egzaminów maturalnych.Pielgrzymka do Obór

Po dotarciu na miejsce przeszliśmy Drogę Krzyżową na oborskiej Golgocie, którą poprowadzili sami maturzyści. Następnie uczestniczyliśmy wszyscy w dwóch konferencjach duchowych. Jedną na temat Sanktuarium w Oborach, jego historii i cudów, które tam się dzieją, poprowadzoną przez Ojca Piotra, tamtejszego karmelitę. Drugą o zagrożeniach dzisiejszego świata i wymaganiach pięknie przeżytego życia, którą wygłosił ks. Piotr Marzec, prefekt Szkół Katolickich w Sikorzu. Po tych spotkaniach uczestniczyliśmy we Mszy Świętej sprawowanej w intencji maturzystów, których część przyjęła Szkaplerz Matki Bożej Bolesnej z góry Karmel. Po Eucharystii udaliśmy się na smaczny obiad i pyszny sernik Pani Jadzi. Wszyscy chociaż zmęczeni wróciliśmy do Mławy z uśmiechem na twarzy i pewnością, że Matka Boża będzie czuwać nad nami.

ks. Jacek Darmofalski