Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

OSTERQUIZ (Quiz wielkanocny)

OSTERQUIZ (Quiz wielkanocny)W dniu 31 marca 2015 r. na ósmej godzinie lekcyjnej odbył się zorganizowany po raz drugi (I Osterquiz odbył się 27 marca 2013 r.) w naszej szkole Quiz wielkanocny. Niemiecka tradycja wielkanocna jest bardzo bogata, choć niektóre z obrzędów powoli zanikają. Zwyczaje i obrzędy wielkanocne mają bogatą symbolikę i ciekawą formę.

Do udziału zostały zaproszone 2-osobowe zespoły uczniów z klas drugich, trzecich i czwartych. Oprócz znajomości języka niemieckiego uczniowie musieli wykazać się również znajomością tradycji wielkanocnych w Niemczech.

Zwycięzcami zostali Dominik Kroskowski i Mateusz Rybicki z klasy IV Technikum Budowlanego. Drugie miejsce przypadło uczniom klasy II Technikum Informatycznego (Bartosz Florczak i Mateusz Górny). Trzecie miejsce zdobyli uczniowie klasy IV Technikum Informatycznego (Paweł Gutowski i Łukasz Zybowski).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Quiz wielkanocny zorganizowała i przeprowadziła Anna Tupacz (nauczyciel języka niemieckiego) przy współpracy z Krystyną Fijałkowską i Magdaleną Szumkowską (nauczyciele przedmiotów zawodowych).