Uczniowie klas II Technikum Elektrycznego, Informatycznego i Programistycznego uczestniczyli 2 czerwca 2026 roku w żywej
lekcji romantyzmu w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Program wyjazdu zawierał udział w lekcji muzealnej "Romantyzm wiecznie żywy", warsztatach kaligraficznych "Pisz jak Zygmunt Krasiński" oraz zwiedzanie obiektów muzealnych. Ten bezpośredni kontakt z epoką był możliwy dzięki wsparciu wyjazdu przez Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej. Inicjatywa odbyła się w związku z obchodami 120. rocznicy urodzin Profesora Tadeusza Korzybskiego.
