5 listopada 2021 r. klasa I TR odwiedziła Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie. Uczniowie zwiedzili ekspozycję czasową "nieGinące zawody, czyli rzecz o rzemiośle i rzemieślnikach na północnym Mazowszu", zorganizowaną przez Fundację Ananke we współpracy z Muzeum, Powiatowym Cechem Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Mławie oraz Radiem 7, a także wystawę czasową "Superbohaterowie - 140 lat OSP w Mławie", przygotowaną przez Muzeum.

Na wystawie uczniowie obejrzeli umundurowanie pożarników, kolaż z archiwalnych i zabytkowych fotografii, na których uwieczniono naczelników, prezesów i członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie oraz zawodowych strażaków, pełniących służbę z naszym mieście.

Wśród ciekawostek zaprezentowane zostały m.in. mapki dojazdowe, jakie niegdyś rysowali strażacy, aby dotrzeć na miejsce zdarzenia, rachunek za prąd z 1945 r., wystawiony dla OSP.

Odwiedzenie muzeum było doskonałą lekcją, podczas której uczniowie poznali historię straży pożarnej w Mławie i jej transformację na przestrzeni lat.

Młodzieży towarzyszyły: Joanna Zadrożna, Agnieszka Rutecką.