KURS: PRACOWNIK USŁUg KOSMETYCZNYCH W dniach 1 i 2 marca 2022 roku, Panie Jaga Majkut i Dorota Perko przeprowadziły dla uczennic naszej szkoły kurs "Pracownik usług kosmetycznych: techniki wykonywania makijażu i zdobienia paznokci" w ramach projektu "Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego ". Dziewczęta mogły zapoznać się z nowoczesnymi metodami dbania o paznokcie i skórę twarzy oraz w praktyce zastosować zdobyte umiejętności. Prace dziewcząt nadzorowały instruktorki, udzielały stosownych wskazówek oraz chwaliły talent. Dowiedziały się one, że dobry stylista paznokci musi posiadać zmysł estetyczny oraz zdolności manualne. Wielu pracodawców wymaga ukończenia specjalistycznych szkoleń, na przykład z zakresu przyklejania sztucznych paznokci lub stylizacji metodą żelową. W tym zawodzie przydatna jest także wiedza dotycząca zabiegów pielęgnacyjnych dłoni. Koordynatorem Projektu w szkole jest Pani Marzena Nagucka.