21 września 2022 r. uczniowie klas II TIA i IV TRW wraz z wychowawcami Panią Anną Tupacz, Panią Jolantą Najsznerską oraz opiekunem, Panią Karoliną Krawczyk, udali się do Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w MławieUczniowie obejrzeli:
Ekspozycję czasową z dokumentami z czasów II wojny światowej „Twierdza Mława broni się! Historia jednego batalionu”
Wystawę stałą poświęconą dziejom Mławy i Ziemi Zawkrzeńskiej od XVI w. do zakończenia II wojny światowej.
Wystawę przyrodniczą na temat fauny Północnego Mazowsza.
Wyjście miało charakter dydaktyczny.
16 września na terenie dwóch leśnictw: Krajewo oraz Iłowo młodzież z pobliskich szkół: Zespół Szkół Nr 1 im. Jerzego Ciesielskiego w Mławie oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Iłowie-Osadzie przywędrowała do lasu w jasno określonym celu - żeby zebrać niechlubne pozostałości (śmieci) po poprzednich użytkownikach.Łącznie w kilka godzin młodzież zebrała ponad 40 worków.
My leśnicy jesteśmy dumni i wdzięczni za ten gest, szczególnie że zrobiliście to z własnej inicjatywy!
To był Wasz pomysł i za to DZIĘKUJEMY !!!
15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki
. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.
. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.Każdy uczeń biorący udział w takim przedsięwzięciu ma szansę rozwijać samoświadomość, rozbudzać odwagę w działaniu i tworzeniu, przedstawiać swoje zainteresowania.
Święto Kropki jest pretekstem do zachęcania dzieci i młodzieży do ujawniania i chwalenia się swoimi pasjami.
Takich uczniów mamy również w naszej szkole. Klasa I Technikum Reklamy na lekcji matematyki, pod kierunkiem pani Ewy Luks obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki.
Uczniowie przedstawiali swoje pasje, zainteresowania, próbowali czytać alfabetem Braille'a. Poznali biografie wybitnych postaci, np. Róży Czackiej czy Andrea Bocelli - autorytetów doświadczonych przez los, którzy oddali się swojej pasji i rozwijali swoje talenty.
12 września 2022 r. uczniowie klas II TIA i IV TRW wraz z wychowawcami Panią Anną Tupacz i Panią Jolanta Najsznerską udali się do kręgielni „Planeta”. Młodzież przystąpiła do rywalizacji w grze w kręgle. W turnieju międzyklasowym I miejsce zajął Michał Dryll z klasy II TIA.Podczas spotkania nie zabrakło tez czasu na wspólne biesiadowanie przy smacznej pizzy.
Wyjście łączyło cel rekreacyjny i dydaktyczny. Uczniowie obejrzeli też plenerową wystawę przed wejściem do parku miejskiego w Mławie, zorganizowaną przez grupę nieformalną „Mława – Miasto Zabytkowe”.








