W piątek 15 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Mławie odbyły się eliminacje powiatowe tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jest to kolejna edycja najstarszej imprezy żywego słowa w Polsce. Przez wszystkie te lata konkurs stał się sprzymierzeńcem literatury polskiej i zajmuje ważne miejsce w kalendarzu wydarzeń edukacyjno ? artystycznych wielu ośrodków kultury w Polsce.

Naszą szkołę reprezentowała Justyna Zarazińska, uczennica klasy II Technikum Elektrycznego, która przedstawiła fragment ballady ?Lilie? Adama Mickiewicza oraz fragment prozy ?Serce oskarżycielem? Alana Edgara Poe. Mimo, że występ nie zakończył się dla Justyny sukcesem, to nowe doświadczenie wzbogaciło jej dorobek konkursowy, a włożony trud został nagrodzony na forum szkoły.