Uczniowie „Budowlanki” na okolicznościowej wystawie plenerowej

Uczniowie „Budowlanki” na okolicznościowej wystawie plenerowej     Uczniowie klasy III technikum budownictwa wybrali się wraz z wychowawcą Panią Anną Tupacz, w piątek 6 września 2019 r., na wystawę plenerową przygotowaną przy ul. Wyspiańskiego przez Samorząd Powiatu Mławskiego we współpracy z Grupą Nieformalną Mława – Miasto Zabytkowe.

Wystawa nosi tytuł Wrzesień 1939 w powiecie mławskim – „4.00 Wisła ruszyła”. Na 10 banerach przedstawiono kluczowe informacje dotyczące wybuchu II wojny światowej ze szczególnym uwzględnieniem zdarzeń z terenu ziemi mławskiej oraz archiwalne fotografie.

Poznanie historii Mławy oraz obejrzenie zdjęć było dla uczniów lekcją historii i lokalnego patriotyzmu.